Kino Perła

Kino Perla
Rusza czwarta edycja Kino Perła. Jeszcze więcej miast, jeszcze lepsze filmy

Najlepsze dokumenty, przegląd filmów muzycznych, pokaz polskiej animacji, filmy Davida Lyncha, Gusa van Santa, Bernardo Bertolucciego, Todda Solondza i Davida Cronenberga. 6 czerwca startuje Kino Perła – największa impreza filmowa w Polsce.

Po raz czwarty polscy kinomaniacy będą mogli spotkać się w plenerowym Kinie Perła. W tym roku kina plenerowe zawitają do 15 lokalizacji w 12 miastach: Lublin, Warszawa, Kraków, Łódź, Toruń, Bydgoszcz, Opole, Katowice, Puławy, Zwierzyniec, Mikołajki, Chałupy.

–  Z każdą edycją coraz więcej miast przyłącza się do naszego kina. Zaczynaliśmy skromnie trzy lata temu od pokazów w Lublinie i Zwierzyńcu. Rok temu zaprosiliśmy Polaków do naszych kin w siedmiu miastach. Dziś mamy ich dwanaście i myślę, że w kolejnych latach będzie jeszcze więcej. Cieszy mnie nie tyleż ilość, a jakość miejsc, w których pojawimy się z kinem. Nasze kina położone są w magicznych miejscach. Są to z jednej strony przestrzenie postindustrialne, takie jak OFF Piotrkowska w Łodzi czy Zabłocie w Krakowie albo patio przedwojennej kamienicy w Warszawie czy dziedziniec Browaru Perła w Lublinie, a z drugiej strony miejsca bliskie naturze, np. w porcie w Mikołajkach, w Parku Skaryszewskim czy na czarującej wyspie w Opolu tuż przy Ogrodzie Zoologicznym. To idealne miejsca, by połączyć dobre, ambitne kino z luźną, przyjacielską atmosferą – zachęca Izabella Budryn, organizatorka i pomysłodawczyni Kino Perła.

Od 6 czerwca do 31 sierpnia, od środy do niedzieli, po zachodzie słońca odbywać się będą projekcje filmowe. Każdy z dwunastu tygodni podzielony będzie na pokazy tematyczne. Środy poświęcone będą najlepszym dokumentom Planete + Doc. Będą to między innymi „David chce odlecieć”, „Szalona miłość – Yves Saint Laurent” czy „Pussy Riot. Modlitwa punka”. W czwartki ruszy cykl „Różne oblicza muzyki” znanego krytyka Bartosza Żurawieckiego. Będzie to przegląd filmów muzycznych, tj. „Lemmy”, Buena Vista Social Club” czy „Hair”. W piątki widz zderzy się z kasowymi filmami z cyklu „Ale Filmy z Ale Kino+”. Sobotę i niedzielę spajać będzie cykl filmów wybranych przez Tomasza Raczka pod nazwą „Przekraczanie granic”. Program uzupełniony będzie o etiudy Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Na wszystkie seanse wstęp wolny. Seanse po zachodzie słońca (ok. 21.00).

Organizatorem Kino Perła jest Art Link Foundation. Sponsorem wydarzenia jest Perła – Perła – Browary Lubelskie S.A.

 

Szczegółowe informacje na stronie www.kinoperla.pl

Share Button