Perła Chmielowa i Perła Koźlak nagrodzone w czeskim konkursie piw

Dwa wyróżnienia otrzymały produkty Perły – Browarów Lubelskich S.A. w 26 International Beer Festival Budweis 2016 w Czeskich Budziejowicach. Perła Chmielowa zajęła II miejsce w kategorii Pale Lager Premium. W kategorii Strong Dark Beer brązowy medal przyznano piwu Perła Koźlak.

To już kolejne wyróżnienia dla piw z naszego browaru w tak prestiżowym konkursie. Cieszymy się, że Perła jest doceniana nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Otrzymane przez nas nagrody są dowodem na to, że nasze zaangażowanie w produkcję piwa najwyższej jakości jest doceniane zarówno przez specjalistów jak i konsumentów – mówi Andrzej Rutkowski, Dyrektor Generalny Perła – Browary Lubelskie S.A.

Międzynarodowy festiwal piwa w Czeskich Budziejowicach jest jednym z najbardziej prestiżowych konkursów w Czechach. Biorą w nim udział browary z całego świata. W tym roku w turnieju degustacyjnym udział wzięło ponad 1110 piw z 225 browarów w 30 kategoriach. Jury oceniało browary z trzech kontynentów, z krajów takich jak: Czechy, Niemcy, Austria, Słowacja, Belgia, Finlandia, Hiszpania, Norwegia, Węgry, Rosja, Polska, Ukraina, Chorwacja, USA, Japonia, Słowenia i Kazachstan.

Perła Chmielowa, sztandarowa marka lubelskiego browaru, zajęła II miejsce w kategorii Pale Lager Premium, w której startowało 57 piw. W kategorii Strong Dark Beer, gdzie brąz otrzymała Perła Koźlak, o medale walczyło 15 trunków.

Pozostałe aktualności