Perła Miodowa i Perła Koźlak nagrodzone w konkursie Chmielaki Krasnostawskie 2017

Dwa złote medale trafiły do Perły – Browarów Lubelskich S.A. podczas konsumenckiego konkursu piw w Krasnymstawie. Perła Miodowa zdobyła pierwsze miejsce w kategorii Piw Miodowych. Natomiast trzecie zwycięstwo z rzędu powędrowało do Perły Koźlak w kategorii 6 Piwa w stylu Koźlak o ekstrakcie powyżej 16° Plato.

 – Z przyjemnością chciałbym poinformować Państwa, że aż dwa piwa z Browaru Perła okazały się zwycięzcami swoich kategorii. Wśród piw miodowych zwyciężyła Perła Miodowa, która jest na rynku od 2011. Uwarzona z wykorzystaniem lokalnych surowców: regionalnych odmian chmielu – Lubelski, Sybilla, Marynka oraz miodów wielokwiatowych z lubelskiego APISu –  mówi Andrzej Rutkowski Dyrektor Generalny Perła – Browary Lubelskie S.A.

– Drugim złotym medalem, który przywieźliśmy z tegorocznych Chmielaków, to złoto dla Perły Koźlak za zwycięstwo właśnie w  kategorii piw typu koźlak. Perła Koźlak potwierdziła swoją dominację w tej bardziej koneserskiej kategorii.  Wygrała Konsumencki Konkurs Piw na Chmielakach w roku 2015, 2016 i 2017 –  dodaje Andrzej Rutkowski Dyrektor Generalny Perła – Browary Lubelskie S.A.

Krasnostawskie Chmielaki to najstarsza i najlepiej znana impreza branżowa, na której można zobaczyć przekrój polskiego rynku piwa. Dla wszystkich producentów piwa ważnym elementem Chmielaków Krasnostawskich jest obywający się corocznie w trakcie tej imprezy konsumencki konkurs piw. W trakcie tego konkursu fachowe jury ocenia zgłoszone przez browary piwa i wybiera najlepsze w poszczególnych kategoriach. W tym roku do konkursu swoje produkty zgłosiło ponad 60 browarów, a ocenianych piw było aż 311.

Pozostałe aktualności