SEZON LUBLIN PONOWNIE W BROWARZE

Siódma edycja Sezonu Lublina odbędzie się w dniach 27 kwietnia – 6 maja 2018, a jej hasłem przewodnim jest uczenie obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W czasie jej trwania będzie można wziąć udział w 280 wydarzeniach, w tym w tych organizowanych w przestrzeniach Browaru Perła.

Podziemia Browaru Perła wraz z Perłową Pijalnią Piwa w ramach Sezonu Lublin zapraszają na wspólne odkrywanie sekretów „lubelskiej Perełki” podczas spotkań pod hasłem „Perła lubelskiego przemysłu”. Podczas ich trwania osoby zainteresowane wspólnie z przewodnikiem zwiedzą Podziemia Browaru Perła (m.in. poznają bogatą historię Browaru, dowiedzą się, jak wyglądał lubelski przemysł w II połowie XIX wieku), a następnie wezmą udział w degustacji piwa i potraw specjalnie do niego dobranych w Perłowej Pijalni Piwa.

Jednak to niejedyna atrakcja realizowana w zabytkowych zabudowaniach przy ul. Bernardyńskiej 15!

W tegorocznej edycji Sezonu Lublin będzie można wziąć udział także w grze terenowej „Tajemnice Browaru Perła”. Uczestnicy zabawy zostaną podzieleni na 4-5 drużyn, których zadaniem będzie znaleźć na trasie zwiedzania Podziemi odpowiedzi na pytania oraz rozwiązania zagadek dotyczących Browaru. Zwieńczeniem zmagań będzie wizyta w Perłowej, która podejmie uczestników w właściwy dla siebie sposób – dobrym piwem i znakomitą kuchnią. Wielkie emocje i dobra zabawa gwarantowane!

Terminy wydarzeń:

„Tajemnice Browaru Perła” – gra terenowa

28.04.2018 r. godz. 12.00 – 15.30

05.05.2018 r. godz. 12.00 – 15.30

„Perła lubelskiego przemysłu” – spotkania

– 30.04.2018 r. godz. 16.00 – 18.00

– 06.05.2018 r. godz. 13.00 – 15.00

Miejsce zbiórki: Portiernia Perła – Browary Lubelskie S.A., ul. Bernardyńska 15.

Udział jest bezpłatny. Organizatorem wydarzenia jest Wydział Sportu i Turystyki UM Lublin. Obowiązują wcześniejsze zapisy za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej www.sezon.lublin.eu lub osobiście w Biurze Obsługi Sezonu Lublin w Lubelskim Ośrodku Informacji Turystycznej i Kulturalnej przy ul. Jezuickiej 1-3 w Lublinie.

Więcej informacji na stronie: www.sezon.lublin.eu.

ZDJĘCIE NA WWW

Pozostałe aktualności