Sezon Lublin ponownie w Browarze Perła

W dniach 21 – 23 maja 2021 roku Browar Perła ponownie weźmie udział w wydarzeniu Sezon Lublin. Będzie to wyjątkowa,  jubileuszowa 10. edycja imprezy, która na stałe wpisała się w kalendarz atrakcji kulturalno-turystycznych Lublina.

Propozycją Browaru Perła jest spacer po zabytkowych zabudowaniach mieszczących się przy ulicy Bernardyńskiej 15 w Lublinie pod hasłem: „Jak klasztor stał się Browarem – historia mniej znana”. Jego uczestnicy będą mogli poznać mniej znaną historię i… przestrzenie Browaru. Zabytkowa warzelnia, fresk świętego Franciszka, malowidła ścienne w Sali Lubelskiej czy Pakiet Konesera przygotowany przez Perłową Pijalnię Piwa to tylko część z jego atrakcji.

Z kolei tych, którzy będą chcieli pogłębić swą wiedzę o niezwykłej historii Browaru, Podziemia Browaru Perła wraz z Perłową Pijalnią Piwa zapraszają na cykliczne wieczorne spotkania „Perła-Browary Lubelskie S.A. dawniej i dziś – 175 lat Browaru”. Co drugi wtorek, począwszy od 8 czerwca, a skończywszy na 14 września br., odbywać się będą inspirujące i urokliwe spacery, podczas których będzie można dowiedzieć się, jak zmieniała się przestrzeń i funkcjonalność poszczególnych budynków Browaru na przestrzeni lat. Dawna absyda reformackiego kościoła, rampa załadunkowa czy też charakterystyczny dla tego miejsca budynek warzelni to tylko część z jego przystanków. Po spacerze uczestnicy wezmą udział w degustacji w Perłowej Pijalni Piwa, która składać się będzie z deski degustacyjnej piw sezonowych i kanapki z oferty kuchni ulicznej oraz otrzymają pamiątkowy gadżet.

  

 

Organizatorem wydarzenia Sezon Lublin jest Gmina Lublin. Obowiązują wcześniejsze zapisy:

  • na wydarzenia w dniach 21-23 maja 2021 roku za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej: https://miastoinspiracji.lublin.eu/sezon-lublin/kalendarz/ lub osobiście w kawiarni Między Słowami przy ulicy Rybnej 4 w Lublinie w godzinach 12.00-17.30,
  • na wydarzenia cykliczne telefonicznie pod numerem telefonu 669 611 981 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:00) lub mailowo podziemiabrowaru@biuro.perla.pl (z dopiskiem w tytule maila SEZON LUBLIN).

Więcej informacji na stronie: www.sezon.lublin.eu.

Pozostałe aktualności