Dwa respiratory od Browaru Perła dla szpitali w regionie

Perła – Browary Lubelskie S.A. zakupiła i przekazała w formie darowizny do placówek służby zdrowia w regionie dwa wysokiej klasy respiratory szpitalne. Pierwszy trafił do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Lublinie, drugi do Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Hrubieszowie.

– Minął rok, odkąd nasza Spółka sfinansowała zakup specjalistycznego ambulansu na potrzeby SPOZ w Puławach, pełniącego wówczas funkcję szpitala jednoimiennego – mówi Andrzej Rutkowski, Dyrektor Generalny Perła – Browary Lubelskie S.A. – Niestety, sytuacja epidemiczna wciąż jest bardzo poważna. Coraz więcej zakażonych wymaga hospitalizacji, rośnie też liczba pacjentów w najcięższym stanie, którzy nie mogą oddychać bez pomocy respiratora. Ponieważ ilość takiego sprzętu jest ograniczona, Zarząd Perła – Browary Lubelskie S.A. zdecydował się odpowiedzieć na potrzeby zgłaszane przez przedstawicieli służby zdrowia z naszego regionu i zakupić dwa respiratory o łącznej wartości blisko 150 tys. złotych. Jeden przekazaliśmy do największego szpitala w naszym mieście – Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Lublinie przy Al. Kraśnickiej. Drugi do Szpitala Powiatowego w Hrubieszowie, a więc do powiatu, w którym od wielu dni liczba nowych zakażeń koronawirusem jest szczególnie wysoka. To nasz dar serca dla mieszkańców Lubelszczyzny – w przenośni, ale i dosłownie, gdyż niewątpliwie ufundowane przez Browar Perła respiratory pomogą uratować wiele serc, wiele istnień ludzkich – podkreśla dyrektor Andrzej Rutkowski.

Zakup respiratorów to kolejna w okresie pandemii inicjatywa Browaru Perła służąca mieszkańcom Lublina i regionu. – Oprócz wspomnianego wcześniej sfinansowania ambulansu dla szpitala w Puławach wspieraliśmy różnymi działaniami pracowników służby zdrowia i wolontariuszy walczących z epidemią, a także honorowych dawców krwi. Ponadto dwukrotnie, przed Świętami Bożego Narodzenia i ostatnią Wielkanocą, wspomogliśmy seniorów i osoby w trudnej sytuacji materialnej – podopiecznych Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Udzieliliśmy też znaczącej pomocy współpracującym z nami właścicielom lokali gastronomicznych, zwracając pieniądze za niesprzedane przez nich w wyniku lockdownu beczki piwa – przypomniał Andrzej Rutkowski, Dyrektor Generalny Perła – Browary Lubelskie S.A.

Pozostałe aktualności