Aby wejść na stronę, potwierdź, że jesteś osobą pełnoletnią.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Perła – Browary Lubelskie S.A. Przetwarzamy Twoje dane osobowe w celu weryfikacji uprawnienia do wyświetlenia naszej strony internetowej. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Tobie prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.

Nie tylko piwo

O browarze

Obiekty należące do Perła - Browary Lubelskie S.A.

Podczas wizyty w Lublinie warto odwiedzić obiekty należące do Perła - Browary Lubelskie S.A. przy ul. Bernardyńskiej 15. Tutaj od drugiej połowy XVII wieku mieścił się klasztor Ojców Reformatów, a po jego opuszczeniu przez zakon, w latach 1846-2001 nieprzerwanie funkcjonował browar.

Od 2014 dzięki rewitalizacji zabytkowy kompleks Browaru Perła przeżywa swoją drugą młodość i przyciągają co roku rzesze zwiedzających. To miejsce, w którym można dotknąć historii, odkryć niepowtarzalne smaki i wypocząć w zabytkowych postindustrialnych murach. Działa tu m.in. słynąca ze znakomitej kuchni oraz gatunków piw Perłowa Pijalnia Piwa, Apartamenty browar perła, trasa zwiedzania po Podziemiach Browaru oraz plenerowe Kino Perła. I to wszystko zaledwie 10 minut pieszo od urokliwego Starego Miasta.

Perła – Browary Lubelskie S.A. tchnęły w nowe życie także w Browar w Zwierzyńcu, gdzie została stworzona wyjątkowa trasa zwiedzania i Pijalnia Piwa ze strefą chillout, w której można odpocząć po roztoczańskich spacerach.

Perłowa Pijalnia Piwa

Odwiedź nasz lokal firmowy

Perłowa Pijalnia Piwa to lokal firmowy lubelskiego browaru, miejsce nawiązujące do bogatej tradycji browarnictwa na Lubelszczyźnie oraz krzewiące kulturę piwną. Miłośnicy piwa mają okazję poznać tutaj kunszt lubelskich i zwierzynieckich piwowarów. Na potrzeby Perłowej przygotowywane są specjalne gatunki piw, dostępne tylko na miejscu, jak również odbywają się w niej premiery nowych trunków, które później trafiają do szerszej dystrybucji.

W sercu lokalu znajduje się trzydziestometrowej długości bar, a lustrzany sufit i podświetlona ekspozycja z butelek robią ogromne wrażenie na gościach. Kuchnia Pijalni wpisuje się w nurt Slow Food. Bazuje na lokalnych zasobach Lubelszczyzny, sięgając do tradycji kulinarnej, stawiając na produkty od lokalnych dostawców. Zapewnia niepowtarzalną okazję do celebrowania posiłków i odkrywania ich prawdziwych smaków w kompozycji z piwem. W sezonie letnim przy lokalu działa Podwórko Perłowej.

Bar Perłowej Pijalni Piwa

Na potrzeby organizacji kameralnych spotkań i wyjątkowych uroczystości do 24 osób. Perłowa dysponuje dodatkową kameralną przestrzenią nazywaną Salą Lubelską, która dawniej była refektarzem klasztornym.

Sala Lubelska
Zobacz więcej

Podziemia Browaru Perła

Zabytek lubelskiego przemysłu

Udostępniona do zwiedzania trasa turystyczna składa się z 20 pomieszczeń poprodukcyjnych zlokalizowanych na dwóch poziomach, w których jeszcze do niedawna warzono piwo. Zwiedzanie odbywa się w grupach 10-20 osobowych, którym towarzyszy przewodnik. W trakcie wycieczki można poznać historię lubelskiego browaru, wydarzenia i postacie związane z tym miejscem, proces warzenia i składniki piwa. Zwiedzający mają okazję dowiedzieć się jak warzone jest piwo oraz poznać bliżej markę Perła.

Doskonałym zwieńczeniem wycieczki jest degustacja produktów wytwarzanych aktualnie przez Perła – Browary Lubelskie S.A. w wyjątkowej sali, będącej dawną leżakownią browaru

Szczegóły rezerwacyjne

Kino Perła

Sezonowe kino plenerowe

W wyjątkowej scenerii historycznego Browaru Perła funkcjonuje plenerowe Kino Perła. W sezonie wakacyjnym, od czerwca do sierpnia przez 5 dni w tygodniu można oglądać najlepsze perełki polskiej i zagranicznej kinematografii. Projekcje zaczynają się tuż po zachodzie słońca, a wstęp na nie jest bezpłatny. Na miłośników kina co roku czeka doskonale dobrany repertuar, zimne piwo i wygodny leżak.

Projekcje odbywają się również w drugiej lokalizacji Kina Perła – na dziedzińcu zabytkowego Browaru Zwierzyniec.

Kino Perła
Zobacz więcej

Apartamenty browar perła

Pokoje w samym sercu kompleksu browaru Vettera

Apartamenty browar perła to wyjątkowa przestrzeń w samym sercu zabytkowego kompleksu browaru Vettera. Na gości czeka 7 klimatycznych apartamentów o zróżnicowanej powierzchni od 2 do 6 osób. Wszystkie znajdują się w otoczeniu kameralnego dziedzińca przepełnionego zielenią. Przestrzenie apartamentów zaskakują funkcjonalną nowoczesnością zamkniętą w murach zabytkowego browaru. Poznaj to niezwykłe miejsce, w którym historyczne wnętrza łączą się z nowoczesnym designem.

Zobacz więcej

Klub plenerowy Radość

Plenerowy lokal w przestrzeniach zabytkowego Browaru Perła

Klub plenerowy Radość to miejsce stworzone po to, by w letnie popołudnia i wieczory cieszyć się muzyką i smakiem. Serwowane są tu pyszne posiłki, lemoniady i alkohole różnych gatunków. A wieczorem? Wieczorem wyjątkowa muzyka. Starannie wyselekcjonowana, bogata w nowe brzmienia. Koncerty, sety dj'skie, warsztaty.

Klub Radość
Zobacz więcej

Perła Sport Pub

Sportowy duch stadionu i wyjątkowe wnętrze

Nieopodal zabytkowego kompleksu Browaru, na terenie stadionu Arena Lublin, mieści się firmowy lokal Perła Sport Pub. Miejsce to zostało stworzone z miłości do piwa i jedzenia. Połączenie sportowego ducha stadionu i wyjątkowego wnętrza tworzy przestrzeń, gdzie każdy może przeżyć sportowe emocje w towarzystwie najlepszego lubelskiego piwa. W lokalu można obejrzeć transmisje na żywo z najważniejszych wydarzeń sportowych, wyjazdowych rozgrywek lubelskich drużyn oraz imprez na stadionie Arena Lublin. Na co dzień designerskie wnętrze Perła Sport Pubu zapewnia doskonałe warunki do spotkań towarzyskich i rozmów handlowych. Organizacji w tym miejscu biznesowego lunchu sprzyjają dogodny dojazd oraz bezpłatny parking dla gości lokalu.

Perła Sport PUB
Zobacz więcej