Aby wejść na stronę, potwierdź, że jesteś osobą pełnoletnią.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Perła – Browary Lubelskie S.A. Przetwarzamy Twoje dane osobowe w celu weryfikacji uprawnienia do wyświetlenia naszej strony internetowej. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Tobie prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Powrót

Dwie złote statuetki trafiły do Perły – Browarów Lubelskich S.A. podczas konsumenckiego konkursu piw w Krasnymstawie.

Perła Chmielowa i Perła Bezalkoholowa triumfują w konkursie na Chmielakach w Krasnymstawie.

Dwie złote statuetki trafiły do Perły – Browarów Lubelskich S.A. podczas konsumenckiego konkursu piw w Krasnymstawie.

52 edycja Ogólnopolskiego Święta Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie” za nami. Chmielaki to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w naszym regionie, które co roku przyciąga do Krasnegostawu rzeszę smakoszy złotego trunku. To jednocześnie najstarsza i najlepiej znana impreza branżowa w Polsce, na której można zobaczyć przekrój rodzimego rynku piwa. Dla wszystkich browarników ważnym elementem Chmielaków jest Konsumencki Konkurs Piw, podczas którego jury ocenia zgłoszone przez browary piwa i wybiera najlepsze w poszczególnych kategoriach.

Jak co roku jedno z większych stoisk w Krasnymstawie należało do Perły – Browarów Lubelskich. Można było na nim skosztować większości piw warzonych w należących do firmy browarach w Lublinie i Zwierzyńcu, w tym tegorocznych nowości – Perły Białej Pszenicznej i Perłał Amerykańskie Chmiele Cytrusowe.

W tegorocznym Konsumenckim Konkursie Piw w 20 kategoriach rywalizowały aż 403 piwa z 41 browarów. Znaczący sukces odnotowały te pochodzące z Lublina. Perła Chmielowa pokonała 27 konkurentów, zdobywając pierwsze miejsce i złoty medal w silnie obsadzonej kategorii Piwo jasne w stylu European Lager o ekstrakcie 11-12,9 BLG. Jurorów konkursu zachwyciła też Perła Bezalkoholowa, która zwyciężyła w kategorii Piwo bezalkoholowe w stylu Pils/Lager o zawartości alkoholu do 0,5% obj. „Już drugi rok z rzędu nasze dwa produkty zwyciężają w swoich kategoriach w Konsumenckim Konkursie Piw podczas Chmielaków Krasnostawskich. Co więcej,  zarówno Perła Chmielowa jak i Perła Bezalkoholowa powtórzyły swój sukces sprzed roku, czym potwierdziły niezmienną najwyższą jakość naszych piw.” – podkreśla Andrzej Rutkowski, Dyrektor Generalny Perła – Browary Lubelskie S.A. „Nie jestem w stanie powiedzieć, które to już medale w wieloletniej historii obecności marki Perła na Chmielakach, ale zapewniam, że każdy kolejny cieszy bardziej od poprzedniego – potwierdza wysoki kunszt naszych lubelskich piwowarów oraz to, że Perła jest doceniana przez ekspertów i lubiana przez konsumentów” – dodaje dyr. Andrzej Rutkowski.

Perła Chmielowa to nie tylko najbardziej znany produkt lubelskiego browaru, ale jednocześnie piwo najdłużej dostępne w ofercie firmy. W roku 2024 ten wariant popularnej Perły będzie obchodził swoje 50-lecie. Dużo od niej młodsza Perła Bezalkoholowa powstała na fali zainteresowania piwami o niższej i zerowej zawartości alkoholu. Dzięki zastosowanemu w trakcie jej produkcji procesowi dealkoholizacji udało się stworzyć piwo bezalkoholowe najwyższej jakości, które zachowało wszelkie walory klasycznego piwa.